پنجشنبه 10 خرداد 1403En
سامانه هوشمند فرابانک ملت

تسهیلات فرابانک ملت

بانک ملت از اردیبهشت سال ۱۳۹۹ با هدف تسریع و تسهیل در امور اجرایی اعطای تسهیلات خرد و کاهش مراجعه مشتریان به شعب، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در شرایط شیوع بیماری کرونا و همچنین به منظور استانداردسازی فرآیندهای اعطای تسهیلات خرد با هدف غیرقضاوتی نمودن آن و فراهم‌سازی امکان تصمیم‌گیری هوشمند با استفاده از تحلیل داده‌های مرتبط با مشتری، سامانه هوشمند فرابانک ملت را بر بستر سامانه بانکداری اینترنتی طراحی و پیاده‌سازی نمود. در این سامانه این امکان برای مشتریان فراهم شده است که ضمن مشاهده نتایج استعلام‌های دریافتی و در صورت احراز شرایط درخواست، تسهیلات مورد نظر را به صورت غیرحضوری ثبت و پیگیری نمایند. در حال حاضر در زیرساخت فرابانک عملیات ثبت درخواست تسهیلات، بارگذاری مدارک مورد نیاز و انجام استعلام‌های مربوطه به صورت غیرحضوری انجام می‌پذیرد. پس از اصالت سنجی مدارک و مستندات ارسالی و تایید نهایی درخواست در واحد فرابانک، اعطای تسهیلات به دو شیوه حضوری (با یکبار مراجعه به شعبه عامل جهت احراز هویت و امضاء قرارداد)و یا غیرحضوری (احراز هویت و امضا قرارداد با استفاده از امضا دیجیتال) انجام می‌شود.

مشتریان چگونه از خدمات فرابانک بهره مند می شوند؟
1. دریافت شناسه و رمز ورود به سامانه بانکداری اینترنتی، به صورت غیر حضوری ( با استفاده از برنامه کاربردی امضای ملت/ اطلاعات کارت) و با مراجعه حضوری (ارائه کارت ملی در شعب سراسر کشور)
2.ورود به سامانه بانکداری اینترنتی 
3.انتخاب گزینه«تسهیلات غیرحضوری فرابانک ملت» از منوی خدمات پیشنهادی یا قسمت خدمات در منوی تسهیلات
4.مطالعه و تائید«شرایط و مقررات»
5.انجام استعلام‌های مورد نیاز به صورت برخط
6.مشاهده لیست تسهیلات پیشنهادی سامانه (متناسب با رتبه اعتباری) 
7.انتخاب تسهیلات متناسب با شرایط
8.ورود اقلام اطلاعاتی و بارگذاری مدارک مورد نیاز
9.دریافت رسید درخواست

انواع تسهیلات سامانه هوشمند فرابانک ملت

•تسهیلات بدون ضامن (بهان) ویژه مشتریان با رتبه اعتباری Aو B 
•تسهیلات برای مشتریان دارای رتبه‌های اعتباری A ،B ، C و فاقد رتبه با معرفی ضامن‏
•تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج جهت معرفی شدگان سایت بانک مرکزی
•تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری جهت معرفی شدگان سایت بانک مرکزی

نمونه گواهی کسر از حقوق

امکانات و ویژگی های تسهیلات فرابانک چیست؟ 

•به منظور تسهیل ثبت درخواست، راهنمای جامع فرابانک در گام اول به متقاضیان نمایش داده می‌شود. همچنین متناسب با مراحل مختلف ثبت درخواست راهنمایی‌های لازم ارائه شده و پیغام‌های مناسب نمایش داده می شود. مطالعه و دقت در نکات و پیام‌های سامانه در گام‌های مختلف بسیار حائز اهمیت است
•مستندات درآمدی و اقلام اطلاعاتی که در سامانه فرابانک توسط مشتری بارگذاری و وارد می‌شود، توسط کارشناسان بانک بررسی و راستی آزمایی می‌شوند.
•تمام مراحل ثبت درخواست تسهیلات تا نتیجه بررسی مدارک بارگذاری شده و تایید نهایی و ... از طریق ارسال پیامک به مشتریان اطلاع رسانی می شود.
•مشتریان دارای رتبه اعتباری  AوB  در صورت احراز سایر شرایط می‌توانند تا سقف مشخص در قبال ضمانت خود (بدون معرفی شخص دیگری به عنوان ضامن)، از تسهیلات بهره‌مند شوند.
•انواع تسهیلات فرابانک متناسب با معدل منابع، رتبه اعتباری و توان بازپرداخت متقاضی توسط سامانه پیشنهاد می‌شود. (مراقبت از رتبه اعتباری که توسط شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران محاسبه می‌شود، بسیار حائز اهمیت است؛ در این خصوص در شرایط و مقررات فرابانک توضیح کافی ارائه شده است)
•علاوه بر امکان اعطای تسهیلات به شیوه حضوری (با یک بار مراجعه به شعبه عامل برای احراز هویت و امضای قرارداد در گام نهایی)، این امکان وجود دارد که احراز هویت و امضا قرارداد تسهیلات توسط متقاضی و ضامن با استفاده از امضای دیجیتال و به صورت کاملاً غیرحضوری صورت پذیرد. در صورت نیاز به ارائه سفته، امکان صدور و اعطای سفته الکترونیک از طریق سامانه فراهم شده است.

اعطای تسهیلات فناورمحور

اعطای تسهیلات خرد مصرفی به افراد جامعه به واسطه کاهش ریسک تمرکز و بهبود ترکیب پورتفوی مصارفی برای بانک حائز اهمیت بوده و دسترسی آسان عموم مردم به تسهیلات خرد جهت رفع نیازهای شخصی با ایجاد فرآیندهای شفاف، غیرقضاوتی و غیرپیچیده در فرآیند اعطای تسهیلات همواره مورد تاکید شبکه بانکی بوده است. در همین راستا بانک ملت در سنوات اخیر با مشارکت شرکت‌های فعال در حوزه لندتک ‏‏- که در ادبیات کسب و کار تحت عنوان«تسهیلات‌یار» شناخته می‌شوند ‏‏- امکان اعطای تسهیلات خرد به مشتریان معرفی شده از سوی سازمان ها و شرکت ها جهت فراهم‌سازی امکان خرید اقساطی از بازارگاه شرکای تجاری شرکت‌های مذکور را طراحی و پیاده‌سازی نموده است. در این طرح«تسهیلات‌یار» عملیات بازاریابی، اعتبارسنجی، ثبت درخواست، اخذ استعلام‌های مورد نیاز و اخذ امضای دیجیتال قرارداد تسهیلات و سایر موارد مورد نیاز را (حسب ضرورت) مدیریت می‌نماید و بانک علاوه بر ایفای نقش تامین‌کننده مالی، نسبت به برقراری سرویس‌های مورد نیاز جهت انجام فرآیند اعطای غیرحضوری تسهیلات اقدام می‌نماید.
در حال حاضر بانک با شرکت‌های ذیل در این حوزه همکاری می‌نماید؛
  • شرکت نوآوران پرداخت مجازی ایرانیان (دیجی‌پی)
  • مهندسی نرم‌افزار شقایق (جت وام)
  • توسعه تجارت و فناوری تارا (تارا)
ed: e.keramat no: 1402/332178  1402/03/02
1403/191022 14030210