جمعه 7 خرداد 1395
ملت کارت متمرکز

ملت کارت متمرکز (Access Card)

بانک ملت با آگاهی از ضرورت گسترش فرهنگ پرداخت الکترونیک در جامعه و بررسی نیازهای هم وطنان گرامی در این خصوص، از طریق ملت کارت متمرکز امکان دسترسی به انواع حساب های متمرکز این بانک (از جمله حساب جام، و حساب قرض الحسنه پس انداز الکترونیک) فراهم کرده است. این بانک افتخار دارد که همگام با فن آوری روز دنیا و با تکیه بر تجربیات گذشته و تلاش و کوشش پی گیر کارشناسان خود همواره" بانک شما" باشد.

آشنایی با ملت کارت متمرکز

خرید با ملت کارت متمرکز مشتریان می توانند به جز تمامی شعبه های بانک ملت، از طریق کانال های مختلف ارتباطی (مانند اینترنت، فروشگاه های دارای پایانهPOS ،پایانه های خودپرداز بانک ملت و دیگر بانک های عضو"شتاب") به حساب های خود دسترس داشته باشند .
ملت کارت متمرکز کارتی است برای عرضه خدمات شبانه روزی و فوری به دارندگان حساب های متمرکز (مانند حساب جام، و حساب قرض الحسنه پس انداز الکترونیک).

ویژگی ها

ملت کارت متمرکز شماره استاندارد دارد و به نام متقاضی صادر می شود؛
ملت کارت متمرکز شماره(CVV2 (Card VerificationValue دارد، و دارنده آن می تواند پس از دریافت رمز خرید اینترنتی با این کارت به آسانی خرید کند؛
  -CVV2 شماره شناسایی دوم مشتری است که سه رقم دارد و در پشت کارت چاپ می شود.
  - رمز خرید اینترنتی رمز دوم کارت است که صرفاً برای عملیات خرید و پرداخت اینترنتی کاربرد دارد.
  - امکان انتقال وجه از ملت کارت متمرکز به تمامی کارت های عضو شبکه شتاب از طریق پایانه های خودپرداز بانک ملت و دیگر بانک ها؛
  - امکان پرداخت انواع قبض ها با ملت کارت متمرکز از طریق پایانه های خود پرداز بانک ملت و دیگر بانک ها و پایانه های فروشگاهی (pos).

راه های استفاده

الف. پایانه های پرداخت الکترونیک (pos)

  - دارنده ملت کارت متمرکز می تواند از طریق هر یک از پایانه های پرداخت الکترونیکی (POS) نصب شده در فروشگاه ها و مراکز ارائه خدمات کالا و خدمات خریداری کند.

  اجزای پایانه 

   جای کشیدن کارت (کارت خوان)؛
   صفحه نمایش؛
   صفحه کلید؛
  جای خروج رسید مشتری.

  طرزاستفاده 

   با کشیدن کارت (از بالا به پایین) در محل شیار کارت خوان، گزینه های زیر ظاهر می شود که با استفاده از صفحه کلید پایانه (در همه مراحل) می توانید گزینه دلخواه خود را انتخاب کنید.
    - خرید کالا؛
    - دریافت موجودی کارت؛
    - برگشت کالا.

   خرید کالا

   پس از انتخاب این گزینه، منوی مبلغ ظاهر می شود. مبلغ را وارد کنید و کلید ثبت را فشار دهید. سپس پیغام رمز نمایان می شود. شماره رمز کارت خود را وارد کنید و کلید ثبت را فشار دهید. سپس پیغام رمز نمایان می شود. شماره رمز کارت خود را وارد کنید و کلید ثبت را فشار دهید. در این مرحله مبلغ تعیین شده از مانده موجودی کارت شما کسر می شود و پایانه یک برگ رسید برای شما صادر می کند.
   توجه: از فاش کردن رمز خود برای دیگران جداً پرهیز کنید.

   دریافت موجودی کارت

   با انتخاب این گزینه، پایانه مبلغ موجودی کارت شما را در یک برگه رسید اعلام می کند.

   برگشت کالا

  در صورت منصرف شدن از خرید، این گزینه را انتخاب کنید و کلید ثبت را فشار دهید. پیغام اعلام رمز پایانه ظاهر می شود (این مرحله را فروشنده انجام می دهد). سپس شماره سریال تراکنش را وارد کنید (این شماره بر روی رسید خرید کالا درج شده است). پس از انجام این مراحل، مبلغ خرید دوباره به مانده حساب کارت افزوده می شود. انجام عملیات برگشت کالا فقط در پایانه های فروشگاهی (pos) متعلق به بانک ملت ممکن است.

ب. پایانه های خودپرداز (ATM) بانک ملت 

با مراجعه به هر یک از پایانه های خود پرداز بانک ملت می توانید از خدمات زیر استفاده کنید:
  - برداشت وجه از موجودی (حداکثر 2.000.000 ریال در شبانه روز)؛
  - استعلام موجودی کارت؛
  - تغییر رمز؛
  - انتقال وجه.
پس از قراردادن کارت در پایانه، رمز خود را وارد کنید و کلید ثبت را فشاردهید. گزینه های بالا نمایش داده خواهد شد. سپس با فشردن کلید مقابل هر گزینه می توانید خواسته خود را انتخاب کنید. مراحل بعد را بر طبق پیام های پایانه ادامه دهید.
  توجه: برای بهتر به خاطر سپرده رمز ویژه ملت کارت، توصیه می شود که در نخستین فرصت از طریق یکی از پایانه های خود پرداز بانک ملت، رمز خود را تغییر دهید.
  توجه: چنانچه رمز کارت را سه بار پی در پی اشتباه وارد کنید، کارت شما غیر فعال خواهد شد. در این صورت باید به یکی از شعبه های بانک مراجعه و فرم های ویژه را تکمیل کنید تا برای کارت رمز جدید صادرشود.

ج. پایانه های خودپرداز بانک های عضو"شتاب"

  با ملت کارت متمرکز، از طریق خودپردازهای عضو شبکه"شتاب" می توانید از خدمات زیر استفاده کنید:
   - برداشت وجه از موجودی (حداکثر 2.000.000 ریال در شبانه روز)؛
   - استعلام موجودی کارت.

د. اینترنت 

از طریق اینترنت نیز می توانید کالا و خدمات دلخواهتان را خریداری کنید. برای استفاده از خدمات پرداخت اینترنتی با کارت های صادر شده از بانک ملت (ملت کارت، بن کارت، کارت هدیه)، باید رمز اینترنتی و شناسه (CVV2) کارت خود را با مراجعه به یکی از پایانه های خودپرداز بانک ملت (در سراسر کشور)، به روش زیر دریافت کنید:

- ملت کارت را در پایانه بانک ملت قرار دهید؛
  - رمز کارت را وارد کنید و کلید ثبت را فشار دهید؛
  - کلید مقابل گزینه"تغییر رمز" را فشار دهید؛
  - گزینه"تغییر رمز اینترنتی" را انتخاب کنید؛
  - رمز اینترنتی دلخواهتان را (حداقل 4 و حداکثر 12 رقم) وارد، و سپس طبق فرمان سیستم آن را تکرار کنید؛
  - پس از انجام موفقیت آمیز عملیات، رمز اینترنتی شما فعال، و شناسه (CVV2) همراه با تاریخ انقضای آن بر روی رسید دستگاه چاپ و تحویل داده می شود.
توجه: درصورت گم شدن کارت باید در نخستین فرصت با در دست داشتن مدارک شناسایی معتبر به یکی از شعبه های بانک ملت مراجعه کنید تا برای مسدود کردن کارت قبلی و صدور کارت جدید اقدام شود.
توجه:صدور رمز المثنی و رفع انسداد از کارت با همراه داشتن اصل کارت از طریق تمام شعبه های بانک ملت میسر است.