چهارشنبه 3 ارديبهشت 1393
اخبار
مقام نخست کارگزاری بانک ملت در بورس اوراق بهادار تهران
منبع:   روابط عمومی
کارگزاری بانک ملت 87 موفق شد تا رتبه نخست بورس اوراق بهادار تهران را از لحاظ عملکرد ریالی معاملات سال 1387 به خود اختصاص دهد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملت ، طبق آمار منتشرشده از سوی سازمان بورس اوراق بهادار ، شرکت کارگزاری بانک ملت توانسته است با 45 هزار و 694 میلیارد ریال معاملات ، بیشترین کارکرد و معاملات را در سال گذشته در میان 88  کارگزاری فعال در این سازمان به خود اختصاص دهد که تنها حدود 690 میلیارد ریال از این رقم ، به عرضه اولیه سهام بانک ملت تعلق داشته است.

این کارگزاری با عملکرد مطلوب خود در سال گذشته ، 66/16 درصد از کل ارزش معاملات بورس اوراق بهادار تهران را به خود اختصاص داده است.

بر اساس این گزارش ، کارگزاری بانک ملت در سال 86 رتبه چهارم و در سال 85 رتبه دوم بورس را کسب کرده بود و در سال های پیشتر نیز در رتبه های 30 تا 49 میان کارگزاری های فعال در بورس قرار داشت.

بر این اساس ، بخش اعظم معاملات این کارگزاری برای اشخاص حقیقی و حقوقی غیر از بانک ملت و زیرمجموعه آن بوده در حالی که بخش اعظم معاملات سایر کارگزاران بانکی و غیربانکی و خصوصی و غیرخصوصی ، برای سازمان های تابعه یا متبوعه آنها بوده است.

در عین حال ، کارگزاری بانک ملت جزو معدود کارگزارانی است که موفق به اخذ مجوز فعالیت های بازارگردانی و معرفی از سوی سازمان بورس شده ضمن این که جزو 18 کارگزاری است که مجوز قطعی فعالیت در بورس OTC و بورس کالا ویژه قراردادهای آتی را از سازمان بورس دریافت کرده است.


يکشنبه 30 فروردين 1388
تعداد بازدید: 1861
کلیه حقوق محفوظ است. بانک ملت(سهامی عام) 1392