چهارشنبه 27 فروردين 1393
اخبار
معاون اجرایی مدیرعامل بانک ملت اعلام کرد: بانک ملت برترین بانک در درصد رشد منابع در سال 89
منبع:   روابط عمومی
معاون اجرایی مدیرعامل بانک ملت اعلام کرد که این بانک در سال گذشته، بالاترین درصد رشد را در شبکه بانکی به خود اختصاص داده است.

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، بهمن اسکندری در مراسم افتتاح ساختمان جدید بانک ملت در استان سیستان و بلوچستان با حضور مشتریان بزرگ، با اشاره به این نکته که 14.7 درصد نقدینگی کشور در اختیار این بانک قرار دارد، افزود: این بانک در سال گذشته 29.8 درصد رشد منابع داشته است که بالاترین رشد در شبکه بانکی به حساب می آید.

وی با بیان این نکته که  25.1 منابع و 22.5 درصد مصارف شبکه بانکی در بانک ملت متمرکز است، افزود: بانک ملت با سرمایه انسانی و دارایی های خود، در میان بانک های کشور، اهرم و وزنه ای محسوب می شود.

معاون اجرایی مدیرعامل بانک ملت به حمایت مالی این بانک از 19 طرح سیمانی در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: تسهیلات بانک از محل حساب ذخیره ارزی هم تهاتر شده است و اکنون جزو منابع خود بانک به شمار می رود.

وی تاکید کرد: بانک ملت 46 هزار میلیارد ریال به 12 طرح بزرگ پتروشیمی تسهیلات داده و در حوزه نیروگاه های برق و سیکل ترکیبی نیز سرمایه گذاری های عظیمی انجام داده است.

اسکندری از عاملیت و حمایت مالی بانک ملت از 8 طرح فولادی در کشور  خبر داد و گفت: در حوزه ساخت شناورهای دریایی هم سرمایه گذاری های بزرگی صورت گرفته است.

وی به انتخاب بانک ملت به عنوان یکی از پنج سازمان  برتر در بحث سلامت اداری از نگاه سازمان بازرسی کل کشور اشاره کرد و اظهار داشت:  این بانک در حوزه اعتبارات اسنادی، 30 درصد سهم بازار شبکه بانکی را از به خود اختصاص داده و بیش از 29 درصد ضمانتنامه های کشور را نیز صادر کرده است.

اسکندری اضافه کرد: بانک ملت در سال 88 حدود 21 درصد از گردش مالی پایانه های فروشگاهی نظام بانکی را در اختیار داشته که این رقم در سال گذشته به 42 درصد افزایش یافته است.

به گفته وی، 37 درصد تراکنش های شتابی و 22 درصد گردش مالی شتابی نیز مربوط به بانک ملت است که نشان می دهد مردم و مشتریان به این بانک اعتماد دارند.

وی با بیان این نکته که بانک ملت در طرح خرید نقدی گندم، مشکلات قشر بزرگی از کشاورزان را مرتفع کرد، یادآور شد: این بانک جدا از عاملیت پرداخت در طرح مذکور، از محل منابع خود طرح را تامین مالی هم می کرد تا کشاورزان در دریافت منابع خود در کمترین زمان ممکن، با مشکلی مواجه نشوند.

معاون اجرایی مدیرعامل بانک ملت با اشاره به پیشگامی این بانک در حوزه آزادی زندانیان نیازمند دیه در جرایم غیرعمد، تاکید کرد: بانک ملت به عنوان نخستین بانک کشور،  در قالب تفاهمنامه با ستاد دیه، تسهیلاتی را به صورت قرض الحسنه با بازپرداخت های 20 ساله و گاه بلاعوض در اختیار این دسته از زندانیان قرار داد و آنان را به آغوش گرم خانواده برگرداند.

وی اعطای تسهیلات به پروژه های تحقیقاتی نخبگان کشور را از دیگر اقدامات بانک ملت عنوان کرد و افزود: این بانک با هدف انجام مسوولیت های اجتماعی خود، سال گذشته ساخت 30 مدرسه را در استان های مختلف شروع کرد ضمن این که پیش از آن نیز مدارسی را در جنوب استان کرمان و قم احداث کرده  و در اختیار آموزش و پرورش قرار داده بود.

معاون اجرایی مدیرعامل بانک ملت، بخش عمده ای از موفقیت های بانک ملت را مرهون اعتماد و پشتیبانی مشتریان و مردم دانست و اعلام کرد که در آینده شاهد بانکی متمایز از سایر بانک ها خواهیم بود.

وی در عین حال تاکید کرد که بانک ملت نگاه ویژه ای به مناطق محروم کشور دارد به همین دلیل بودجه های مناسبی را به این استان ها به ویژه در ساخت فضاهای مطلوب برای ارائه خدمات مطلوب به مشتریان، اختصاص داده است.


يکشنبه 12 تير 1390
تعداد بازدید: 993
کلیه حقوق محفوظ است. بانک ملت(سهامی عام) 1392